loader image

Slowtravellers

278797533_521138846137762_1423824152466138315_n

עין שוקו הור מעיין במורדות רמת הגולן, נוף לכנרת

תעצרו הכל! זה המעיין המועדף שלנו באזור הכנרת או דרום רמת הגולן. הלכנו למעיין הזה לפחות חמש פעמים! ועכשיו תבינו למה. המעיין עצמו שוכן בסמוך וממערב לקיבוץ מבוא חמה בדרום הגולן. המעיין עצמו פשוט עוצר נשימה, הוא נמצא על הגובה ובזכות כך תוכלו ממש לראות את כל הכנרת, את כל גודלה!
עין שוקו נקרא על שם סמל ראשון מתן גדרי שכונה "שוקו", שנהרג בשנת 2003 בעת שירותו בפלס"ר נח"ל. שמו הקודם של המעיין היה עין א-תינה (מעיין התאנה). המקום מאוד מטופח יחסית בזכות כך שמי שמגיע אליו שומר על הנקיון, אין פינוי זבל ולכן קחו איתכם את הזבל למעלה כמונו וככה המעיין יישמר לכם ולמבקרים אחרים.

אנחנו הגענו לשם לא פעם לדייט רומנטי עם יין וגבינות, כמו שנראה בתמונה אפשר לשבת מסביב למעיין עם הרגליים במים. אנחנו גם פרסנו באחת המינות מחצלת ככה שאפשר לשכב ולהינות מהשמש. הכניסה עצמה למים ללא מדרגות והיא מעט חלקה אז צריך להזהר. אנחנו אהבנו להחליק למטה על הטוסיק ישר אך המים המרעננים. היציאה החוצה יכולה להיות מעט מאתגרת אבל בעיקר מצחיקה (:

אם אתם מחפשים מקום רומנטי לבלות בו, מקום להירגע, בבקשה תגיעו למעיין עין שוקו – מבטיחה שלא תתאכזבו. מומלץ להגיע לקראת השקיעה, פשוט קסום כל כך. סביב המעיין עצמו תמצאו ספסלים ושולחנות – מקום מושלם ליין או פיקניק. זהו מעיין עגול ורחב בקוטר של כ- 4 מטרים ובעומק של כ 50 ס”מ (יש אפילו שני דגים בפנים)  ולכן מתאימה לשכשוך בלבד. אל תוך בריכת עין שוקו מוזרמים מים בעזרת צינור (מים קרים שמומלץ להכניס את הראש מתחת לשטוף אותו במים אחרי ההליכה אל המעיין) שמגיעים מהנביעה שלו המרוחקת כקילומטר מקיבוץ מבוא חמה.

קושי המסלול

קושי המסלול ברמה בינונית, מתאים למשפחות.

שעות פתיחה

פתוח 24/7

מה המחיר?

חינם

נגישות לנכים: לא

ציוד מומלץ: כובע, מים, פקל קפה / נשנושים, סנדלים בקיץ אין צורך לדעתנו בנעליים סגורות כי לא מדובר בהליכה בקוצים או צימחייה גבוהה.

איך מגיעים לעין שוקו?

הזינו בוויז : עין שוקו. ניסע בכביש 98 בדרום רמת הגולן – כ-600 מטר דרומית אחרי שער קיבוץ מבוא חמה, פונים לבית העלמין. משם ישנו שביל סימון מסומן ומסודר לעין שוקו. על יד המעיין נראה שני עמודי ברזל תקועים באדמה ואחריהם מעבר קטן בגדר תיל. ניכנס במעבר ונרד ממנו בשביל כ-400 מטר, עד שנגיע לעץ אקליפטוס בודד, שמתחתיו נמצא המעיין.

ההליכה אורכת כ 40 דקות והיא בירידה. ניתן גם להגיע מתוך קיבוץ מבוא חמה (אבל לא ניתן להיכנס עם הרכב לתוך הקיבוץ, הכניסה היא לתושבים בלבד), נוסעים לאורך השדרה עד הסוף עד שמגיעים לאזור עם טנק סורי משם יורדים ברגל עד המעיין בערך רבע שעה.

טיפ בונוס: אם אתם מגיעים בסופ"ש, בסוף המסלול אמורה להיות עגלת קפה חדשה בשם "קפה חמה" – יש להם קפה, מאפים, ארטיקים וכד'.

אנחנו חושבים שזה יעניין אותך גם..

כפרוצ’קה

כפרוצ'קה – בית קפה מסעדה בערד

לדעתנו מדובר בין 3 הפיצות הטעימות ביותר בארץ! (השתיים האחרות הן פיצקלי ופרסקה). מדובר בפיצה שנאפית במקום עם בצק ותוספות משובחות. אנחנו ממליצים על פיצה

גן לאומי תל ערד - רשות הטבע והגנים

גן לאומי תל ערד

טיול בתל ערד כמעט לכל עיר בישראל יש גם עיר עתיקה מלפני הגירוש הרומאי. גם לערד יש עיר עתיקה רק שבערד היא נמצאת במרחק 10

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

עין שוקו 1

עין שוקו הור מעיין במורדות רמת הגולן, נוף לכנרת

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram