loader image

Slowtravellers

278797533_521138846137762_1423824152466138315_n

Punta Sur – פארק אקולוגי בקוזומל

אל קוזמול הגענו לחודש מכיוון שהיה לנו ברור שזה יעד שאסור לפספס כאשר מגיעים לחצי האי יקוטן. כולם אמרו לנו שאין מה לעשות באי יותר מיומיים, אבל אנחנו פה לשבור את המיתוס ולהראות לכם לאי הזה יש המון מה להציע לכם. אם אתם נוודים כמונו, תוכלו להינות פה חודש שלם ואם אתם באים לחופשה נטו תוכלו גם להישאר כמעט שבוע שכל יום תוכלו לעשות אטרציה חדשה!

פונטה סור (נקראת גם Punta Celaráin) היא הקצה הדרומי של האי קוזומל במדינת קווינטנה רו במקסיקו. הפארק הלאומי פונטה סור הוא אזור מוגן ומבודד המכסה את החופים, הלגונות, הג'ונגל הנמוך, המנגרובים ושונית האלמוגים המקיפה אותו. השטח של הפארק בערך 1 קמ"ר. שתגיעו למקום אתם תגלו אטרקציות רבות ובינהן, תנינים, מגדלור, חופים ועתיקות של בני המאיה שיישבו את האי הזה לפני שנים רבות.

בכניסה לפארק מיד תגיעו למגדלור קולריין ממוקם על הצוק הקיצוני של לה פונטה. במבנה שנבנה כדי לספק שירותים למגדלור, פועל מוזיאון ימי המציע מידע על ההיסטוריה של המקום. הטיפוס לראש מגדלור סלראיין הוא חוויה נהדרת, אבל זה דורש מצב גופני טוב, צריך להתאמץ מעט כדי לטפס על 144 המדרגות שלו אבל זה שווה את זה! שכן כשמגיעים לפסגה הנופים הפנורמיים משוגעים. מצפון-מערב למגדלור נמצא מה שנקרא קבר הקרקול, שריד ארכיאולוגי המוקדש לאיקסל, אלוהות של תרבות המאיה. מבנה זה, שנבנה על ידי בני המאיה בתקופה הפוסט-קלאסית, מצויד בכיפה שהייתה, מכוסה בחלזונות ים שהפיקו קול זמזום ברוחות איתנות.

אחת האטרקציות המרכזיות של פארק פונטה סור היא לגונה דה קולומביה. יש מספר רב של אזורי ביצות שהם אזורי מנוחה חיוניים לציפורים נודדות, במיוחד בחודשי אפריל ומאי, ומהווים גם בית גידול לתנינים. צבי הים הירוקים מגיעים להטיל את ביציהם במהלך החודשים מאי עד אוקטובר. ברחבי הפארק פזורים מספר מגדלי תצפית מהם ניתן להתפעל ולצלם את החי והצומח בסביבתם הטבעית. יתרה מכך לחובבי הצלילה, בפונטה סור יש גם אזור צלילה בשם Garganta del Diablo.

בפארק האקולוגי פונטה סור תוכלו למצוא מגוון רחב של דברים שאפשר לעשות, ככה שלדעתנו הפארק מתאים לכולם. זהו אחד מאוצרות הטבע של קוזומל שאמור להיות ברשימת הפעילויות שלכם במהלך החופשה שלכם באי. בהיותו בקצה האי, לפארק יש חופים הן בחוף המזרחי והן בחוף המערבי. השוניות נמצאות על החוף המערבי ולכן מומלץ יותר להגיע לשם לצלילה או לשנורקלינג שכן השונית עם מאות דגים צבעוניים וחיים ימיים קרובה מאוד לחוף. גם החוף בצד המזרחי מאוד יפה, אם כי קצת יותר סלעי עם דיונות חול בנוסף, זהו אזור מוגן מכיוון שצבי הים חוזרים לשם כל שנה להשריץ את הדור הבא.

איך מגיעים לשם?

ניתן להגיע אל הפארק בעזרת רכב ככה שלאלו שישכירו קטנוע כמונו או רכב תוכלו להגיע בקלות ממש עד הכניסה של המקום. אפשרות הגעה אחרת היא לקחת מונית לפארק, אין תחבורה ציבורית שתיקח אתכם לשם.

אנחנו חושבים שזה יעניין אותך גם..

MUSA – מוזיאון תת ימי באיסלה מוחרס

MUSA הוא מוזיאון תת ימי בין קנקון לאיסלה מוחרס שהיה אצלנו ברשימת ה״חייב לעשות במקסיקו״ במשך כמעט חצי שנה של נוודות בחצי האי יקוטן. המוזיאון

El Cielo – סיור שנורקלינג בקוזומל

אחת החוויות שנזכור לכל החיים היא סיור השנורקל שעשינו בקוזומל, שהייתה גם הפעם הראשונה שלקחנו סיור בסירה בין חופים ושוניות אלמוגים באיים הקאריביים. שנורקלניג כבר

Mayan Cacao Company – סיור מתוק בקוזומל

קוזומל, מקסיקו, הוא יעד מלא באטרקציות ייחודיות רבות שלא תמצאו בשום מקום אחר. בין היתר מפעל השוקולד של בני המאיה. המפעל מתפקד גם כמוזיאון ואתר

Hotel B – יום כיף בקוזומל

את האי קוזמול לא נשכח, ובטח שלא את היום האחרון שלנו בו (תמשיכו לקרוא ותבינו למה). כבר בחודשים הראשונים של הנוודות שלנו הבנו שיש לנו

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

Punta Sur - פארק אקולוגי בקוזומל

Punta Sur – פארק אקולוגי בקוזומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram